İstanbul Kent Üniversitesi Diş Hastanesi
X

TEDAVİLER

SAĞLIKLA
Gülümse

İletişim Hattı

444 0 987
Gummy Smile

Gummy Smile

Gummy Smile Nedir?

Gummy Smile (Diş Eti Gülüşü), konuşurken veya gülerken üst diş etlerinin olması gerekenden daha fazla görünmesine denir. Gummy smile olması durumunda dişler ve ağız olduğundan büyükmüş gibi görünür. Bu durumda kişi estetik kaygı hissedebilir, gülümseme esnasında diş etlerinin görünmesinden rahatsızlık duyabilir.

Gummy Smile Tedavi Yöntemleri;

Gülümserken diş etlerinin rahatsız edici seviyede görünen, gülüş estetiğini bozan ancak tedavi yöntemlerinin bulunduğu bir sorundur.

Gülüşü etkileyen kas reaksiyonunun azaltılması ile tedavi edilir. Gülümsemeyi bozan ve gülüş estetiği ihtiyacını artıran Gummy Smile;

  • Kuron Boyu Uzatma
  • Botoks uygulaması tercih edilebilmektedir.

Gummy Smile tedavisi uygulandıktan sonra dudağı yukarı çeken kaslar çok fazla yukarı çıkamayacak ve hasta güldüğü zaman diş etleri daha az görünecektir.

Gummy Smile Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gummy Smile (Diş Eti Gülüşü), çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilen bir durumdur. Temelde bu yöntemler geçici ve kalıcı olmak üzere ikiye ayrılabilir. Geçici olan yöntem için sıklıkla Gummy Smile Botoks uygulanırken kalıcı yöntemde diş boyu uzatma operasyonu tercih edilebilir. Hangi yöntemin uygulanması gerektiğine kişinin ihtiyaçları ve uzman hekimin kararı önemli olmaktadır.

Gummy Smile uygulamasının yapılacağı bölgeye lokal anestetik krem sürülerek lokal uyuşturma yapılabilir, genellikle hastalar ağrı hissetmezler. Uygun noktalara enjeksiyonlar uygulanır ve 2 adet enjeksiyon noktası yeterli olmaktadır. Uygulama, yaklaşık 5-10 dakika süren bir işlem olup hastalar uygulama sonrasında hemen günlük hayatına dönebilir. Hastalar 10-15 gün sonra kontrol için çağırılabilir.

Gummy Smile Tedavi Sırasında Ağrı Hissedilir Mi?

Gummy Smile tedavisi uygulanırken kişinin hissedeceği ağrı seviyesi olabilecek en düşük seviyeye indirilir. Uygulama esnasında söz konusu bölgeye buz uygulanır. Ayrıca, uygulama sırasında hayalet adı verilen ince iğne uçları kullanıldığı için kişinin duyacağı ağrı minimal seviyededir. 

Gummy Smile Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gummy smile uygulamasından sonra;

  • İlk 1-2 saat uygulama yapılan bölgeye su değmemeli,
  • İlk 1-2 saat uygulama yapılan bölgeye kozmetik ürün sürülmemeli,
  • İlk 5 gün enjeksiyon uygulaması yapılan bölgeye masaj yapılmamalı,
  • Kan damarları genişlediği için aşırı alkol kullanımından uzak durulmalıdır.

Ek olarak; aşırı sıcak su ve buharlı ortamlarda bulunulmamalıdır. Gummy smile tedavisi uzman hekim tarafından uygulanmalıdır.

Gummy Smile Tedavisi İhmal Edilirse Ne Olur?

Diş eti gülümsemesi sorunu tedavi edilmediği takdirde kişi yalnızca estetik ve psikolojik açıdan olumsuz yönde etkilenmekle kalmayıp, ağız sağlığını gün geçtikçe yitirebilir. Ayrıca, gülüşün genel görüntüsü de değişebilir. Bu nedenle belirtileriniz varsa veya şüpheleniyorsanız uzman diş hekimlerine başvurmanız gerekir.

Gummy Smile Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Gummy Smile uygulaması sonrası iyileşme süreci hemen tamamlanır.  Gummy Smile tedavisi ağrısız bir uygulamadır. Uygulama sonrası kişiler işlerine ya da günlük rutinlerine dönebilirler.

Gummy Smile Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Botoks ile uygulanan Gummy Smile uygulaması kas hastalığı olan, hamile ve emziren kadınlara, kanama bozukları olan hastalara uygulanmaz. Bunların dışında olan kişiler için Gummy Smile uygulamasının sakıncalı olduğu bir durum mevcut değildir. Diş Eti Gülüş şikâyeti olan her hastaya Gummy Smile tedavisi uygulanabilir.

TEDAVİLER

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı, dijital teknolojileri kullanarak kişiye özel oluşturulmuş estetik bir gülüş tasarımıdır.

İmplant Tedavisi

Travma, çürük ve diş eti hastalıklarından dolayı kaybedilen dişlerin yerine uygulanan vida şeklinde yapay diş kökleridir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama, zirkonyum malzemesi kullanılarak diş yüzeylerine yapılan kaplama işlemine zirkonyum kaplama denir.

Şeffaf Plak

Braketsiz ve metal diş teli kullanılmayan tedavi yöntemlerinden biri olan şeffaf aparey ya da farklı bir deyişle alignerlar, dişlerdeki çapraşıklık, sıkışıklık ve seyreklik gibi problemlerin tedavisinde kullanılır.

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişin merkezindeki damar ve sinir paketinin; yani bir bağ dokusu olan ‘pulpanın’ çıkarılmasıdır.

Estetik Diş Hekimliği (Hollywood Gülüşü)

Gülüş estetiği olarak bilinen Hollywood Smile uygulaması inci gibi dişlere sahip olmak isteyen hastalarımıza önerdiğimiz ve daha ilgi çekici, parlak, aralarında boşluk olmayan, temiz ve sağlıklı bir görünüm yaratmasından dolayı hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilen uygulamadır.

Kompozit Lamina

Kompozit lamina tekniği kişilerin doğal dişlerini aşındırmadan ya da minimum aşındırma yapılarak hastaya uygun kompozitin küçük tabakalar halinde diş yüzeyine yerleştirilip estetik görüntü verilerek, LED ışıkla sertleştirilmesidir.

Porselen Kaplama

Farklı nedenlerden oluşan yaralanmalar, çürük veya diş eti rahatsızlıklarından kaynaklı diş kayıpları ve çevre dokularındaki eksiklikleri tamamlayan ve dişlerin korunması için dişlerin üzerlerinin diş şeklindeki materyaller ile kaplanması işlemidir.

Sinüs Lifting

Dental implant tedavisi uygulanacak hastalarda, implant için üst çenedeki molar ve premolar dişler bölgesinde gerekli olan vertikal mesafe yeterli değilse, kemik yüksekliğini artırmak amacıyla sinüs lifting işlemi uygulanır.

Fissür Örtücü Uygulaması

Fissür örtücüler, dişlerin çiğneme ve düz yüzeylerinde bulunan girinti ve çukurcukları örterek, dişlerin çürümesini önlemeyi hedefleyen koruyucu uygulamalardır.

Diş Beyazlatma

Dişlerin kendi renginden birkaç ton açık hale getirilmesine diş beyazlatma işlemi denilmektedir.

Diş Teli Uygulamaları

Diş teli uygulamaları, dişlerin doğru pozisyonlarda çene üzerinde yerleşmelerine yardımcı olur.

Diş Çekimi – Gömülü Diş Çekimi

Diş çekimi işlemi dişin kemikteki yuvasından çıkarılması işlemidir. 

Diş Eti Çekilmesi

Dişi çevreleyen destek dokuların yumuşak dokular bölümündeyse, buna gingivitis diyoruz.

Fluroid Uygulaması

Fluorid uygulaması dişlere yüzeysel olarak vernik ya da jel formunda fluor sürülmesi/bekletilmesidir.

Artrosentez (Çene Eklemi) Tedavileri

Artrosentez; çene eklemi hastalarını tedavi etmek için çene ekleminin steril sıvı ile yıkandığı bir tedavi yöntemidir.

Dolgu Tedavileri

Diş çürükleri, diş aşınmaları, kırıklar, şekil bozuklukları, renklenmeler gibi çok sıklıkla görülen problemler diş dolgu tedavileri ile çözümlenir.

Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği, dişlerin yüzeyindeki var olan plak ve diş taşlarının kaldırılması, bunun akabinde de dişlerin yüzeylerinin cilalanarak temizlenmesi esasına dayanır.

Ortognatik (Çene) Cerrahi

Ortognatik (çene) cerrahi, çene iskelet yapısında ileri derece bozukluk olan yani diş pozisyonları ve alt – üst çene pozisyonlarının olması gerektiği gibi olmadığı durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Sedasyon Anestezi Altında Diş Tedavileri

Sedasyon, dental fobisi olan kişilere uygulanan diş tedavileri esnasında hastanın yarı uyur hale getirilmesidir.

Genel Anestezi Altında Diş Tedavileri

Genel anestezi, cerrahi uyaranın neden olabileceği ağrı ve refleks yanıtların ilaçlar ile kontrolünün sağlandığı geçici bilinç kaybı (derin uyku hali) durumunu ifade eder.

Whatsapp'tan Yazın
Online Randevu