İstanbul Kent Üniversitesi Diş Hastanesi
X

TEDAVİLER

SAĞLIKLA
Gülümse

İletişim Hattı

444 0 987
Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Dişlerin kendi renginden birkaç ton açık hale getirilmesine diş beyazlatma işlemi denilmektedir. Her bireyin diş rengi, ten rengi ile uyumlu bir haldedir. Bazı durumlarda, özellikle sistemik kan hastalıkları olduğunda veya çocuk yaşta alınmış olan bazı antibiyotiklerden dolayı tüm dişlerde içsel olarak adlandırdığımız koyu renklenmeler olabilir. Ayrıca günlük olarak tüketilen yiyecekler, içecekler (çay, kahve, meyve suyu, şarap) veya sigara kullanımı sonucu dişlerde dışsal olarak adlandırdığımız koyu renklenmeler olabilir.

 Bu renklenmelerin giderilmesi diş hekimliğinde restoratif diş tedavisinde yapılır. Diş beyazlatma tedavisinde kullanılan iki yöntem vardır.

  • Klinik Tipi Diş Beyazlatma (Ofis Bleaching): Hekim tarafından yapılan ve yüksek konsantrasyonlu hidrojen peroksit içeren bir ajanla yapılmasından dolayı yüksek koruma gerektirir.
  • Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching): Hastalarımızın evde uygulayabileceği ve onlara özel hazırlanan kaşıklarda bir veya iki saatlik uygulayabilecekleri ev tipi beyazlatma ajanları vardır.

Gıdaların dişleri renklendirmemesi için beyaz renkli gıdalar (süt, yoğurt) tercih etmeli ve renklendirici gıdalardan uzak durmalıyız. Başta kırmızı şarap, soya sosu ve özellikle sigara içmek diş rengimizi olumsuz yönde etkileyebiliyor. Önemli olan bunlardan uzak kalıp, sabah akşam düzenli bir şekilde diş fırçalamaktır.

Diş Beyazlatma İşlemine Hazırlık Nasıl Yapılır?

Dişler beyazlatılmadan önce diş taşı temizliğinin yapılması gerekmektedir. Beyazlatma mine tabakasında etkilidir. Kuron ve kaplamalarda işe yaramaz ve var olan dolguların renklerinde de beyazlamaya neden olmaz. 

Diş beyazlatma işleminde hastalarımız psikolojik ve estetik açıdan kendilerini daha özgüvenli ve mutlu hissetmektedir. Dişlerinizi normale göre biraz daha koyu renkli hissettiğinizde diş hekiminize başvurabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Uygulaması Zararlı Mıdır?

Diş dokusu aşırı geçirgen olduğunda kişiden kişiye fark gösterecek şekilde diş beyazlatma işlemi hassasiyete neden olabilmektedir. Bu hassasiyet 24 saat içerisinde kaybolacaktır ve kalıcı değildir. Olabilecek hassasiyeti takiben klinikte flor içerikli veya remineralize edici ajanlar uygulanmaktadır.

İlginizi çekebilecek Hollywood Smile (Hollywood Gülüşü) konulu blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Tedavi Fiyatları

Diş beyazlatma tedavi fiyatları; hastaların diş problemlerine yönelik olarak diş hekiminin yapacağı teşhis ve tedavilere göre belirlenir.

Diş beyazlatma fiyatları: Home (ev) tipi veya Office (klinik) tipi diş beyazlatma tedavi yöntemlerinden hangisinin tercih edileceğine, kullanılan ekipmanlara ve ilave tedavilere ihtiyaç olup olmadığına göre belirlenmektedir.

TEDAVİLER

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı, dijital teknolojileri kullanarak kişiye özel oluşturulmuş estetik bir gülüş tasarımıdır.

İmplant Tedavisi

Travma, çürük ve diş eti hastalıklarından dolayı kaybedilen dişlerin yerine uygulanan vida şeklinde yapay diş kökleridir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama, zirkonyum malzemesi kullanılarak diş yüzeylerine yapılan kaplama işlemine zirkonyum kaplama denir.

Şeffaf Plak

Braketsiz ve metal diş teli kullanılmayan tedavi yöntemlerinden biri olan şeffaf aparey ya da farklı bir deyişle alignerlar, dişlerdeki çapraşıklık, sıkışıklık ve seyreklik gibi problemlerin tedavisinde kullanılır.

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişin merkezindeki damar ve sinir paketinin; yani bir bağ dokusu olan ‘pulpanın’ çıkarılmasıdır.

Estetik Diş Hekimliği (Hollywood Gülüşü)

Gülüş estetiği olarak bilinen Hollywood Smile uygulaması inci gibi dişlere sahip olmak isteyen hastalarımıza önerdiğimiz ve daha ilgi çekici, parlak, aralarında boşluk olmayan, temiz ve sağlıklı bir görünüm yaratmasından dolayı hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilen uygulamadır.

Kompozit Lamina

Kompozit lamina tekniği kişilerin doğal dişlerini aşındırmadan ya da minimum aşındırma yapılarak hastaya uygun kompozitin küçük tabakalar halinde diş yüzeyine yerleştirilip estetik görüntü verilerek, LED ışıkla sertleştirilmesidir.

Porselen Kaplama

Farklı nedenlerden oluşan yaralanmalar, çürük veya diş eti rahatsızlıklarından kaynaklı diş kayıpları ve çevre dokularındaki eksiklikleri tamamlayan ve dişlerin korunması için dişlerin üzerlerinin diş şeklindeki materyaller ile kaplanması işlemidir.

Sinüs Lifting

Dental implant tedavisi uygulanacak hastalarda, implant için üst çenedeki molar ve premolar dişler bölgesinde gerekli olan vertikal mesafe yeterli değilse, kemik yüksekliğini artırmak amacıyla sinüs lifting işlemi uygulanır.

Fissür Örtücü Uygulaması

Fissür örtücüler, dişlerin çiğneme ve düz yüzeylerinde bulunan girinti ve çukurcukları örterek, dişlerin çürümesini önlemeyi hedefleyen koruyucu uygulamalardır.

Diş Teli Uygulamaları

Diş teli uygulamaları, dişlerin doğru pozisyonlarda çene üzerinde yerleşmelerine yardımcı olur.

Diş Çekimi – Gömülü Diş Çekimi

Diş çekimi işlemi dişin kemikteki yuvasından çıkarılması işlemidir. 

Diş Eti Çekilmesi

Dişi çevreleyen destek dokuların yumuşak dokular bölümündeyse, buna gingivitis diyoruz.

Fluroid Uygulaması

Fluorid uygulaması dişlere yüzeysel olarak vernik ya da jel formunda fluor sürülmesi/bekletilmesidir.

Artrosentez (Çene Eklemi) Tedavileri

Artrosentez; çene eklemi hastalarını tedavi etmek için çene ekleminin steril sıvı ile yıkandığı bir tedavi yöntemidir.

Dolgu Tedavileri

Diş çürükleri, diş aşınmaları, kırıklar, şekil bozuklukları, renklenmeler gibi çok sıklıkla görülen problemler diş dolgu tedavileri ile çözümlenir.

Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği, dişlerin yüzeyindeki var olan plak ve diş taşlarının kaldırılması, bunun akabinde de dişlerin yüzeylerinin cilalanarak temizlenmesi esasına dayanır.

Gummy Smile

Gummy Smile (Diş Eti Gülüşü), konuşurken veya gülerken üst diş etlerinin olması gerekenden daha fazla görünmesine denir.

Ortognatik (Çene) Cerrahi

Ortognatik (çene) cerrahi, çene iskelet yapısında ileri derece bozukluk olan yani diş pozisyonları ve alt – üst çene pozisyonlarının olması gerektiği gibi olmadığı durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Sedasyon Anestezi Altında Diş Tedavileri

Sedasyon, dental fobisi olan kişilere uygulanan diş tedavileri esnasında hastanın yarı uyur hale getirilmesidir.

Genel Anestezi Altında Diş Tedavileri

Genel anestezi, cerrahi uyaranın neden olabileceği ağrı ve refleks yanıtların ilaçlar ile kontrolünün sağlandığı geçici bilinç kaybı (derin uyku hali) durumunu ifade eder.

Whatsapp'tan Yazın
Online Randevu